تاریخ:۱۳۹۹/۰۷/۰۸

نام تام به عنوان شركت دانش‌بنيان ثبت شد

نام تام به عنوان شركت دانش‌بنيان ثبت شد
پس از بررسي‌هاي كارشناسانه و برگزاري جلسات تخصصي ارزيابي از سوي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، شركت تام ايران خودرو به عنوان شركت دانش بنيان مورد تاييد قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي شركت تام ايران‌خودرو ـ اين شركت بيش از دو دهه است كه در زمينه‌هاي مختلف دانشي در كسب و كارهاي متنوع صنعتي مشغول به فعاليت است و طي اين سال‌ها از طريق همكاري با شركت‌هاي بين‌المللي توانسته ضمن انتقال فناوري‌هاي نوين، به بومي‌سازي آنها بپردازد و از اين رهگذر صرفه‌جويي ارزي قابل توجهي نصيب صنايع كند.
به استناد كسب اين تاييديه، تام در گروه «برق و الكترونيك، فوتونيك، مخابرات و سيستم هاي خودكار»، موفق به اخذ عنوان دانش بنيان توليدي نوع 2 (صنعتي) شده است. محصولات و خدمات تاييد شده اين شركت در اين مرحله شامل خدمات طراحي، بهينه‌سازي و شبيه‌سازي خط و سلول رباتيك، نرم‌افزار تام اسكادا و سيستم جاذب رنگ اتاق خودرو است.
یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های شرکت‌های دانش‌بنيان، سرمایه‌ی انسانی خلاق، نوآور و دانشی است که با توجه به ترکيب نيروي انساني شركت تام و تعداد بالای جوانان تحصيل کرده، به عنوان بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه‌ی شركت، باید مورد توجه قرار گيرد. همان‌گونه كه نتيجه‌ي ارزيابي‌هاي شركت نشان مي‌دهد، شركت تام توانسته است تا در سال‌هاي طولاني فعاليت خود همواره با توانمند كردن و تشویق منابع «مغز افزاري» خود زمينه‌سازی فعاليت آنان در پروژه‌هاي دانشي متعدد را فراهم كند و به توسعه و خلق محصولات و خدمات دانش‌بنيان در حوزه رباتیک، اسکادا و طراحي تجهيزات متنوع مورد نياز در خطوط توليد بپردازد.
طبق آیین‌نامه‌هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، از جمله حمایت‌ها و مزاياي كسب اين مجوز براي پروژه‌هاي دانش بنيان تام، شامل معافیت از پرداخت عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی، معافیت قراردادهای دانش‌بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها، حمايت از صادرات و توسعه بازار بين‌المللي و استفاده از تسهیلات مالی كم بهره خواهد بود.
(تعداد بازدید : 470)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار