تاریخ:۱۳۹۷/۰۱/۱۷

شرکت خودرو سازی خزر در نفت چاله افتتاح شد

شرکت خودرو سازی خزر در نفت چاله افتتاح شد
دکتر حسن روحانی و الهام علی‌اف روسای جمهوری دو کشور ایران و آذربایجان در باكو و در سالن همايش‌هاي حيدر علي‌اف به صورت ویدئو کنفرانس شرکت خودروسازی خزر در نفت چاله جمهوري آذربايجان را افتتاح کردند.
همچنين مراسم افتتاح در محل كارخانه با حضور مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، مديرعامل شركت تام و سرمايه‌گذار طرح و مقامات محلي برگزار و از اولين محصول دناي توليدي اين سايت رونمايي شد.
 کارخانه مشترک ایران‌خودرو و بخش خصوصی جمهوری آذربایجان با هدف تولید اولیه سالانه ۱۰‌هزار دستگاه، برای پنج مدل خودروی سواری تاسیس شده است که با توسعه ودر سه شیفت کاری ظرفیت آن به 50 هزار دستگاه در سال خواهد رسید.
كليه فرآيندهاي كاري در بخش‌هاي مختلف آن به طور ويژه و متمركز از سوي كارشناسان شركت تام پيگيري و اجرا شد به گونه‌اي كه اين پروژه طي شش ماه آماده بهره‌برداري شد.
در مرحله نخست قرار است محصولات خانواده دنا شامل دنا و دناپلاس در جمهوری آذربایجان تولید شود.
محصولات تولیدی در سایت جمهوری آذربایجان به کشورهای مشترک‌المنافع که قرارداد ترجیحی میان آنها اجرا می‌شود، صادر خواهد شد. در این پایگاه تولیدی فناوری‌های مدرن، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است.
 یاد آور می‌شود با توافق صورت گرفته، شرکت مشترکی میان ایران‌خودرو و بخش خصوصی آذربایجان تاسیس شد که طرف آذری سهم ‌۷۵ درصدی سرمایه‌گذاری مشترک را تامین کرده است. سهم  گروه صنعتی ایران‌خودرو ۲۵ درصد و شامل خدمات فنی و مهندسی است.
با راه‌اندازي خط مونتاژ محصولات ايران خودرو در آذربايجان، ‌اين كشور به عنوان پايگاه صادراتي ايران خودرو در منطقه محسوب و توليدات ايران خودرو از طريق آن به ساير كشورهاي همسايه صادر مي‌شود.
این کارخانه به مساحت ۶۸ هزار متر مربع و در شهر ساحلی نفت‌چاله جمهوری آذربایجان در کنار دریای خزر احداث شده است .
فاز توسعه تجاري پروژه خودروسازي خزر نيز هم اكنون در حال انجام است.
(تعداد بازدید : 1635)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار