تاریخ:۱۳۹۷/۱۱/۰۳

پروژه ملی فولادسازی بردسیر به بهره‌برداری رسید

پروژه ملی فولادسازی بردسیر به بهره‌برداری رسید
با همت كارشناسان تام و با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ پروژه ملی فولادسازی بردسیر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومي شركت تام، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، پروژه ملی فولادسازی بردسیر کرمان با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

 این مجتمع فولادی که به همت متخصصان و مهندسان تام ایران خودرو طراحی، تامین، تجهیز، راه اندازی و بهره‌برداری شده، ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن شمش فولادی را دارد.

این واحد صنعتی، از کارخانه های شرکت تولید فولاد سیرجان ایرانیان (وابسته با هلدینگ میدکو) است که راه‌اندازی آن نقش مهمی در توسعه منطقه و ایجاد اشتغال مستقیم برای دست کم 600 نفر و اشتغال غیرمستقیم برای 6500 نفر دارد.

کارخانه فولادسازی بردسیر کرمان نخستین واحد صنعتی فولادی است که برای اولین بار طراحی آن به صورت سه‌بعدی انجام شده و مجموعه کاملی از جرثقیل های صنعت فولاد را در اختیار دارد  که دارای استاندارد گرید هفت اروپاست. در ساخت پروژه از اتوماسیون و کنترل سطح دو نیز استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های این پروژه می‌توان به پلنت FTP برای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، تامین تجهیزات با آخرین تکنولوژی از برندهای مطرح دنیا، راه‌اندازی پست 400 کیلوولت در ارتفاع دوهزار متر از سطح دریا، نصب و راه اندازی کوره قوس الکتریکی 140 تنی بدون حضور سوپروایزر خارجی و با دانش بومی، اجرای سازه سالن ذوب با وزن 20 درصد کم تر از نمونه های مشابه و در نهايت با صرف 6 ميليون و 572 هزار نفر ساعت كار بدون حادثه جدي اشاره کرد.

شرکت تام به عنوان یکی از پنج شرکت زنجیره ارزش ایران خودرو، علاوه بر صنعت خودرو، توانسته در کسب و کارهای غیرخودرویی خود از جمله در زمینه صنایع فولادسازی به موفقیت های بزرگی دست یابد.

با اجرای پروژه فولاد بردسیر کرمان، شرکت تام ایران خودرو به جرگه شرکت های سازنده کارخانه‌های فولادسازی پیوسته است. این شرکت توانست با تکیه بر توان تیم کارشناس داخلی و با رعایت استانداردها در تمامی مراحل مهندسی، تامین، راه اندازی، بهره برداری و اجرا، این پروژه را بدون خطا و حادثه و با کیفیت مطلوب محصول به پایان برساند.

این موفقیت در شرایط فعلی تحریم و محدودیت های بین المللی رکوردی مهم در صنعت کشور به حساب می آید.

گفتنی است، در آیین افتتاح این پروژه ملی، استاندار و نمایندگان کرمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات استانی و محلی نیز حضور داشتند.

                                                                                                                                                                                     

(تعداد بازدید : 1028)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار