تاریخ:۱۳۹۰/۱۰/۲۰

برنامه تام ایران خودرو برای گسترش پاركینگ‌ های مكانیزه در کشور

برنامه تام ایران خودرو برای گسترش پاركینگ‌ های مكانیزه در کشور
مرادی تصریح کرد : تام ایران خودرو مشاور در سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران بوده كه در پروژه پاركینگ مكانیزه ایرانشهر با ظرفیت 163 خودرو همكاری داشته است.
شركت تام ایران خودرو  می گوید برای کمک به کاهش ترافیك شهرهای پر رفت و آمد كشور، توسعه پاركینگ‌های مكانیزه را در دستور كار خود قرار داده است.

به گزارش ایکو پرس، حمید مرادی مدیرعامل تام ایران خودرو با بیان این مطلب تاكید كرد: با توجه به نیاز مبرم شهر تهران در حوزه ساخت پاركینگ‌های مكانیزه، در این خصوص با شهرداری تهران در حال مذاكره هستیم و مكان‌یابی این پاركینگ‌ها در دست انجام است همچنین از سوی برخی شهرستان‌ها نیز تقاضاهایی در این مورد مطرح شده كه در دست بررسی است و در حال حاضر ساخت پاركینگ‌های مكانیزه مورد توجه مسوولان كلان‌شهرها قرار گرفته است.

وی راحتی پارك خودرو، خلوت شدن معابر، افزایش امنیت خودرو و كاهش مصرف سوخت را از ویژگی‌های عمومی پاركینگ‌های مكانیزه برشمرد و تاكید كرد: شركت تام ایران خودرو اولین و تنها شركت ایرانی است كه تكنولوژی پاركینگ‌های مكانیزه را منتقل و بومی‌سازی كرده است و یك تیم تخصصی نیز در خصوص این طرح شامل حوزه‌های ساخت وساز، مكانیك، برق، كنترل، اعلام و اطفای حریق و مهندسی صنایع در شركت مشغول به فعالیت است.

مرادی ضمن اشاره به این كه پاركینگ های مكانیزه شركت تام در انواع آسانسوری، طبقاتی، طبقاتی چرخشی، پازلی و چرخ و فلكی قابل عرضه است، گفت: تكنولوژی حمل و نقل خودكار بار كه توسط شركت تام ایران خودرو بومی شده به گونه‌ای است كه می‌توان با استفاده از یك نرم افزار كنترلی فرآیند ورود، جانمایی، فراخوان و خروج بار از پاركینگ را كنترل كرد.

وی كاهش زمان و هزینه اجرا، استانداردسازی ساخت پاركینگ‌های مكانیزه، كاهش هزینه‌های نگه‌داری و تعمیرات و بومی سازی و امكان صدور تكنولوژی در آینده را از جمله ویژگی‌های این طرح دانست.

مدیرعامل تام ایران خودرو تاكید كرد: از كاربردهای مختلف این تكنولوژی كه توسط این شركت اجرا شده می‌توان به اجرای انبار مكانیزه قطعات پرسی ایران خودرو با ظرفیت سه هزار پالت و كارگو ترمینال بار فرودگاه امام خمینی(ره) با ظرفیت جابجایی 450 هزار تن در سال اشاره كرد.

مرادی تصریح کرد : تام ایران خودرو مشاور در سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران بوده كه در پروژه پاركینگ مكانیزه ایرانشهر با ظرفیت 163 خودرو همكاری داشته است.

وی در پایان خاطرنشان كرد: پارکینگ مکانیزه، سامانه هوشمندی است که با تحویل خودرو از سوی راننده، آن را به طور خودکار جانمایی کرده و با استفاده از طبقه بندی، جا دادن حدود 170 دستگاه خودرو در یک فضای 300 مترمربعی را ممکن می‌سازد و با توجه به اضافه شدن سالانه بیش از 1.5 میلیون خودرو به ناوگان خودروهای داخلی پاركینگ‌های مكانیزه یك ضرورت برای كشور محسوب می‌شود.
(تعداد بازدید : 923)
منبع:عصر ایران
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار