تاریخ:۱۳۹۹/۰۱/۲۶

امنيت كاري و سلامت پرسنل اولويت اصلي تام

امنيت كاري و سلامت پرسنل اولويت اصلي تام
شركت تام ايران‌خودرو با توجه به دستورالعمل‌هاي ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، اقدام به ايجاد محيطي امن و سالم براي جلوگيري از شيوع ويروس كرونا كرده است.
سال گذشته و به دنبال آغاز شيوع ويوروس كرونا در كشور، كميته‌اي متشكل از واحدهاي  HSE، منابع انسانی، پشتیبانی، بهداشت و درمان و روابط عمومی، تحت عنوان «كميته پيشگيري از انتشار ويروس كرونا» در شركت تشكيل شد.
شناسايي نقاط پرریسک از سوي واحد QHSE و تهيه چك ليست‌هاي مراقبتي لازم و ابلاغ به واحد پشتیبانی شركت  جهت اجرا ، از جمله اقدامات اوليه بود و مقرر شد با وضع محدوديت‌هايي، اطلاع‌رساني لازم نيز به تدريج در خصوص آگاه‌سازي همكاران صورت پذيرد.
اقدامات اجرايي به سرعت كليد خورد و علاوه بر كنترل وضعيت باليني كليه همكاران(تب‌سنجي) و ممانعت در ورود افراد با وضعيت مشكوك، محدوديت‌هايي نيز براي عدم تجمع در مكان‌هاي عمومي نظير تعطيلي سالن غذاخوري ، آبدارخانه ها و سالن ورزشي شركت، لغو دوره‌هاي آموزشي و عدم برپايي نماز جماعت گرفته شد.
اقدامات مراقبتي و هماهنگي لازم طي تعطيلات ايام نوروز نيز با برگزاري جلسات اينترنتي دنبال شد كه طي اين مدت نيز كميته پيشگيري اقدام به تدوين پروتكلي جديد كرد.
در سال 1399،كميته پيشگيري از انتشار از ويروس كرونا، اقدام به تدوين پروتكل بازگشت و شروع به كار كاركنان در دوره شيوع بيماري COVID-19، مبتني بر آخرین دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در راستای ایجاد حاشیه امن مناسب برای کلیه کارکنان شرکت كرد كه هدف آن تبیین و یکسان سازی نحوه برخورد با کارکنان شرکت تام هنگام مراجعت از مرخصی و یا پس از طی دوره نقاهت بیماری به منظور تایید برای حضور در محل کار و یا ادامه مرخصی تا حصول اطمینان از سلامتی کامل ایشان است.
همچنين در راستاي اطلاع از سلامت پرسنل و به جهت اقدامات بهينه از سوي كميته پيشگيري از ويروس كرونا، قبل از شروع كار در سال جديد، پرسش‌نامه‌اي براي همكاران ارسال شده كه تكميل آن الزامي بود و مقرر شد پس از تکمیل پرسشنامه، بررسی اولیه آن توسط پزشک شرکت انجام  شود و در صورت لزوم جهت رفع ابهامات احتمالی و اقدامات بعدی با آنان تماس نيز حاصل شد .
از جمله اقدامات صورت گرفته در تام در اين دوره ضد عفونی اتاق‌های جلسات، عابربانک‌ها و کلیه محیط‌های عمومی، قراردادن مواد ضد عفونی کننده در هر واحد جهت پاك‌سازي میزها، کیبوردها، صندلی، تلفن و سایر وسایل شخصی، توزيع ژل ضدعفوني‌كننده و ماسك ميان كليه همكاران، دورکاري پرسنل و حضور حداقلي آنها در محيط كار بود.
همچنين در حوزه  اطلاع‌رساني كليه موارد لازم در خصوص رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي و موارد كاري از طريق پورتال شركت، نصب بنر و پوستر و ارسال پيامك در راستاي آگاه سازی کارکنان انجام پذيرفت.
خروج دستگاه‌هاي ثبت اثر انگشت از مدار وتحويل كارت مغناطيسي به پرسنل ،  شناسايي گروههاي پرريسك(داراي بيماريهاي خاص) توسط پزشك معتمد و مرخص كردن آنها تا اطلاع ثانوي از ديگر اقدامات انجام شده بود.
مقرر شد استفاده از سرويس‌هاي اياب و ذهاب با رعايت كليه اقدامات احتياطي در خصوص ضدعفوني آنها و پايش سلامت رانندگان نيز انجام پذيرد.
كليه اقدامات و محدوديت‌هايي كه كميته پيشگيري از انتشار ويروس كرونا در راستاي ايجاد محيطي در درجه اول ايمن و سالم براي همكاران بوده و مسلما همراهي آنان گام موثري براي ارتقاي سلامت محيط كار در درجه اول براي خودشان و در درجه دوم براي خانواده‌هاي ايشان و جامعه است .

 

(تعداد بازدید : 606)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار