تاریخ:۱۳۹۸/۱۲/۱۳

امضاي تفاهم‌نامه مشاركت در حوزه حمل و نقل پيشرفته با شركت تام

امضاي تفاهم‌نامه مشاركت در حوزه حمل و نقل پيشرفته با شركت تام
با حضور سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رييس جمهوري، منوچهر منطقي دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه فضايي و حمل و نقل پيشرفته، مديرعامل و قائم‌مقام گروه صنعتي ايران‌خودرو، مديرعامل و اعضاي هيات مديره شركت تام ايران‌خودرو و جمعي از مديران صنعتي، تفاهم‌نامه مشاركت در تعاملات علمي و فناورانه در حوزه حمل و نقل پيشرفته در شركت تام ايران‌خودرو به امضا رسيد.
در حاشيه اين جلسه، شركت تام آمادگي خود را در حوزه‌هاي جمع‌آوري، مانيتورينگ، تحليل داده‌ها و كنترل فرآيندهاي توليد، طراحي و اجراي خطوط توليد رباتيك  هوشمند، سيستم‌هاي رديابي در خطوط توليد، تعريف شبكه اتصال هوشمند و اپليكيشن‌هاي كاربردي حوزه خودرو و نوسازي و ارتقاي سطح اتوماسيون كارخانه‌ها با هدف افزايش كيفيت و بهره‌وري اعلام كرد.
در اين جلسه معاون علمي و فناوري رييس جمهوري با تاكيد بر لزوم مشاركت تام با استارتاپ‌هاي موفق، خاطرنشان كرد: اين شركت مي‌تواند پلت‌فرم تام‌اسكادا را با مشاركت ايده‌هاي نو در اين استارتاپ‌ها پيش ببرد و ما نيز حاضر هستيم اين مشاركت و حلقه اتصال را ايجاد كنيم تا بهتر بتوان از ايده محصول مهندسي در صنايع استفاده كرد.
وي افزود: هم‌اكنون پتانسيل‌هاي خيلي بزرگي در حوزه‌هايي مثل كنترل گلخانه‌ها، هوشمندسازي سيستم ساختمان‌ها، موتورخانه‌ها، كاهش مصرف برق، ميترينگ و شهر هوشمند وجود دارد و تام مي‌تواند با انرژي جواناني با انگيزه پيشنهاد اقتصادي و اجرايي بدهد و اين امكان وجود دارد كه براي اين كار در تهران چند پروژه به صورت پايلوت تعريف شود.
همچنين مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو با بيان اين كه تام نه فقط براي ايران‌خودرو كه براي كشور يك سرمايه محسوب مي‌شود، گفت: بايد بتوانيم از ظرفيت‌هاي اين شركت به نحو احسنت بهره ببريم و ايده استفاده از تكنوسنتر در گروه صنعتي نيز در راستاي استفاده از بازوان اجرايي قوي مثل نام است.
مقيمي از تعديلات نرخ ارز به عنوان يكي از معضلات گروه صنعتي ايران‌خودرو و شركتي مثل تام ياد كرد و گفت: بخشي از ضرر و زيان پروژه‌ها مربوط به همين مساله است و حتي در برخي موارد مابه‌التفادت نرخ ارز بالاتر از رقم خود پروژه است كه مشكلات زيادي براي شركت‌ها ايجاد مي‌كند.
مظفر اعواني مديرعامل شركت تام نيز با بيان اين كه شركت تام جزو شركت‌هاي همواره سودده گروه صنعتي بوده است، خاطرنشان كرد: هم‌اكنون يكي از بزرگترين پروژه‌هاي بزرگ IOT را تام در ايران‌خودرو تعريف كرده است و اين امكان وجود دارد كه از پتانسيل‌هاي دانش‌بنياني كه در تام وجود دارد، استفاده كرد و از اين شركت به عنوان يك مركز نوآوري هوشمندسازي بهره برد.
وي افزود: تام همچنين مي‌تواند در حوزه ارايه خدمات اينترنتي تاكسي‌راني و تعمير و نگهداري به صورت پايلوت به ارايه خدمات بپردازد.

(تعداد بازدید : 629)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha
آخرین اخبار