تصاوير برگزيده‌ از پروژه‌های تام


نگاه تام تعداد بازدید: 823
شركت تام به عنوان يكي از اعضاي جامعه صنعتي كشور چالش‌هاي زيادي را در سال گذشته پشت سر گذاشت اما نه تحريم‌ها نه مشكلات مالي و نه محدوديت‌هاي پيش روي تامين منابع و تجهيزات ، نتوانست خللي در كار آن ايجاد كند.
کد خبر: 16 تاریخ انتشار 1393/10/18
شركت تام به عنوان يكي از اعضاي جامعه صنعتي كشور چالش‌هاي زيادي را در سال گذشته پشت سر گذاشت اما نه تحريم‌ها نه مشكلات مالي و نه محدوديت‌هاي پيش روي تامين منابع و تجهيزات ، نتوانست خللي در كار آن ايجاد كند. 
اين شركت اميدوار است سال 1392 را نيز با همين جديت و هميت آغاز كرده و در سالي كه رهبر معظم انقلاب آن را به عنوان سال حماسه سياسي و اقتصادي نام نهادند، سعي كند با توجه مصالح اقتصادي كشور و درنظر داشتن برنامه راهبردي گروه صنعتي ايران خودرو ، بتواند نقش پررنگ‌تري در توسعه اقتصادي كشور داشته باشد. 
در سالي كه گذشت صنعت كشور با فراز و نشيب هاي زيادي رو به رو بود كه نه تنها باعث توقف كار صنعتگران نبود بلكه منجر به حمايت از داخلي سازي و روي آوردن به فن‌آوري‌هاي موجود و بومي سازي شد. شركت تام نيز از اين امر مستثني نبود و كارهاي بزرگ و ارزشمندي در اين زمينه انجام داد.
به رغم تحريم‌ها و سختي‌هايي كه در اين سال داشتيم توانستيم حضور موفقي در عرصه‌هاي مختلف داشته باشيم. در سالي كه گذشت در حوزه‌هاي معدني، كنترل و ابزار دقيق، نفت و گاز و نيرو بسيار موفق عمل كرده كه اخذ پروژه‌هاي جديد در اين حوزه‌ها خود گواه بر اين مدعاست. سال سختي را سپري كرديم اما در گروه صنعتي تام اعتقاد بر اين است كه سال 92 سال فرصت هاست . با همين باور، جهت گيري برنامه ريزي هاي انجام شده، علاوه بر توسعه ي پايدار توانمندي ها و ظرفيت ها در بازار هاي فعلي، به سوي ارتقاء بازارهاي تام به حوزه هاي گسترده تري خواهد بود.
با وجود موفقيت‌ها در سال قبل، تام ظرفيت خود را بسيار بالاتر از وضع موجود مي‌داند و به همين سبب سعي دارد كه در سال آتي از همه توان خود در تحقق اهداف عالي شركت بهره ببرد.
شركت تام قصد دارد امسال بيشتر تمركز خود را به ارتقاي كيفيت پروژه‌هاي جذب شده و كاهش زمان اجرا و هزينه آنها با توجه به توان مهندسي داخلي معطوف كند.    
با گسترش فعاليت هاي تحقيق و توسعه جهت افزايش توانمندي شركت و با اتكا به دانش فني مهندسين تام بايد سعي در بومي‌سازي تكنولوژي مورد استفاده در پروژه‌ها كرده تا بتوانيم به بهترين شكل از منابع و امكانات موجود بهره‌برداري كنيم.
يكي از موارد مهم در سال جاري بحث توسعه بازار است. در سال 91 شركت تام براي ورود به بازارهاي صادراتي بسترسازي‌هايي انجام داد كه در سال جديد بايد تمركز بر تحقق آن‌ها باشد.

 همچنين بايد براي حضور در بازارهاي غير خودرويي تلاش ويژه‌اي شود. هم اكنون شركت تام در حوزه خودرو به يك برند تبديل شده است و تلاش ما تبديل شدن تام بعنوان برند در حوزه‌هاي ديگر كسب و كار شركت خواهد بود. از برنامه‌هاي ديگري كه در سال جديد  درعرصه توسعه بازار بايد به آن اشاره نمود،  مشاركت با شركت‌هاي توانمند در عرصه EPC و توجه به پتانسيل موجود با حداقل سود آوري است.
به منظور عملكرد كاراتر و موفق‌تر در پروژه‌ها نياز به توجه بيشتري در حوزه‌هاي مالي و اقتصادي است. بدين منظور بايد تمركز بر مديريت يكپارچه در حوزه منابع مالي و مديريت دقيق‌ بر منابع مالي پروژه‌ها جهت استفاده بهينه‌ از بودجه پروژه‌ها در رأس امور قرار گيرد. همچنين به منظور كاهش نيازمندي به منابع ارزي لازم است از طرح‌‌هاي داخلي حمايت بيشتري شود تا پروژه‌ها با صرف هزينه و زمان كمتري پايان پذيرد. افزايش نرخ سودآوري غيرعملياتي با چابك سازي فرآيندهاي مالي و گسترش و تقويت حوزه‌هاي سرمايه‌گذاري و جذب سرمايه جهت گسترش بازارهاي جديد نيز از ديگر اقدامات پيش رو در سال 92 خواهد بود.
همانگونه كه ميدانيم عملكرد مثبت در پروژه‌ها جز با نگاه ويژه به منابع انساني شركت حاصل نخواهد شد. 
بدين منظور مهمترين اقدامي كه امسال در دستور كار قرار خواهد گرفت مسئله تبديل وضعيت استخدامي است كه دغدغه بسياري از پرسنل است. با توجه به تدوين و تصويب دستورالعمل اجرايي براي اين امر در سال جاري ، شاهد تغييرات مثبتي در سطح شركت خواهيم بود.
همچنين آموزش‌هاي هدفمند جهت حفظ و ارتقا دانش فني و تخصص پرسنل برنامه ريزي شده كه به مرحله اجرا خواهد رسيد.
رويه فصلي پرداخت پاداش پروژه‌هاي فعال شركت بر اساس دستيابي به اهداف برنامه ريزي شده و تغيير مكانيزم محاسبه امتياز آكورد در جهت ارزيابي دقيق‌تر عملكرد پرسنل نيز در حال جاري سازي مي‌باشد.
به عنوان يك خبر خوش اين اميد را به همكاران ميدهم كه به منظور ايجاد رضايت و نشاط و سلامت هر  چه بيشتر همكاران سالن چند منظوره ورزشي در داخل تام جهت استفاده هرچه بيشتر همكاران از امكانات ورزشي احداث خواهد شد.
تحقق اهداف مذكور جز با تلاش و عزم راسخ و همدلي تك تك اعضا گروه صنعتي تام امكان پذير نخواهد بود.در مسيري كه تا به حال پيموده ايم به توانمنديهايمان ايمان پيدا كرده ايم و اكنون ميدانيم كه "ميتوانيم اگر بخواهيم".
                                                                                   علي شيخ زاده
                                                                                   مديرعامل
بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:  
نظر:
ارسال
نطر شما با موفقیت ثبت شد.
نظرات
تازه ها
پر بازدیدترین ها
پيوندها:               

ايران - تهران - کيلومتر 8 بزرگراه شهيد لشگری (مخصوص کرج)

  9821-44520352-5+         9821-44503960+          info@tam.co.ir  

این سایت تحت حمایت قانون حق التالیف بوده و کلیه حقوق متعلق به شرکت تام ایران خودرو است.