تصاوير برگزيده‌ از پروژه‌های تام


اخبار حوزه صنعت
 
تقدیراز پدر صنعت ریخته گری در اختتامیه جشنواره فیلم و عکس

تهران-ایرنا- علی‌اصغر حاجی بابا، پدر صنعت ریخته‌گری و فروآلیاژها در ایران،در اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی تقدیر می‌شود.


وزیر صنعت: گستره اکتشاف معادن در چارچوب فعالیت دولت یازدهم 2 برابر گذشته است

مشهد- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گستره مطالعات هوایی اکتشاف معادن در ایران طی سالهای 1392 تا 1395 در چارچوب فعالیت دولت تدبیر و امید افزون بر 2 برابر مطالعات انجام شده تا پیش از سال 1392 بوده است.


وزیر صنعت: زنجیره تولید فولاد امسال در خراسان رضوی تکمیل می شود

مشهد- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی به ظرفیت اسمی 2.5 میلیون تن در مجتمع فولاد نیشابور تا پایان امسال چرخه تولید فولاد در خراسان رضوی تکمیل می شود.


کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران بر لزوم رقابت پذیر کردن صنایع تاکید کرد

تهران- ایرنا- اعضای هیات نمایندگان و کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستند به جای توزیع پول بین واحدهای تولیدی، برای رقابت‌پذیر شدن صنایع کشور تدبیر کند.


کارخانه نئوپان خلخال تعطیل نیست،به فکر افزایش ظرفیت کارخانه هستیم

اردبیل - ایرنا- فرماندار خلخال با تکذیب برخی خبرسازی ها در باره توقف فعالیت کارخانه نئوپان خلخال گفت: نه تنها این کارخانه تعطیل نشده است بلکه به فکر توسعه خط تولید و افزایش ظرفیت تولیدی آن نیز می باشیم.


یک واحد تولید کیسه های پلی پروپیلن در نیشابور بهره برداری شد

مشهد - ایرنا - نخستین واحد تولید کیسه های پلی پروپیلن کامپوزیت و چند لایه شرق کشور روز پنجشنبه با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیز تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نیشابور به بهره برداری رسید.


یک مقام صنفی: نیمی از ظرفیت تولید سیمان، مازاد است

تهران- ایرنا- نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: امروز راهبرد توسعه صنعتی در بخش سیمان وجود ندارد، به گونه ای که فقط نیمی از ظرفیت نزدیک به 102 میلیون تنی تولید، مصرف می شود.


قرارداد نهایی تامین مالی تولید 500 واگن قطار با روسیه امضا شد

تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه برای تامین مالی تولید 500 واگن مسافربری قطار قرارداد نهایی همکاری به ارزش 500 میلیون یورو امضا کردند.


ظرفیت تولید فولاد خام در هرمزگان به چهار میلیون و 800 هزار تن در سال افزایش می یابد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس گفت: با بهره برداری از مرحله نخست این کارخانه ظرفیت تولید فولاد خام در استان از 3 میلیون و 300 هزار تن به 4 میلیون و 800 هزار تن در سال افزایش می یابد.


شرکت هواپیمایی آلیتالیا در خطر تعطیلی و بیکاری 20 هزار نیرو

رم - ایرنا - آلیتالیا بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا بار دیگر در خطر تعطیلی قرار گرفته و 20 هزار شاغل در این شرکت در خطر از دست دادن شغل خود هستند.


حمل بار معدنی با ریل به 10 میلیون تن افزایش می یابد

تهران - ایرنا - مدیرکل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن گفت: با اتصال شبکه ریلی به مراکز عمده تولید سنگ آهن، کنستانتره و گندله سهم شبکه ریلی در حمل بارهای معدنی در این منطقه به 10 میلیون تن افزایش پیدا می کند.


رشد 131 درصدی ارزش صادرات پارسال مس و محصولات پایین دستی

تهران- ایرنا- آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشاندهنده صادرات 810 هزار و 138 تن مس و محصولات پایین دستی به ارزش 662 میلیون دلار در سال 1395 است که همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی، از نظر وزن و ارزش نسبت به سال 1394 به ترتیب 147 و 131 درصد رشد نشان می دهد.


شهرک های صنعتی در دولت یازدهم 23 درصد از سرمایه گذاری خارجی را جذب کردند

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه گذاری بیش از 1.8 میلیارد دلاری خارجی ها در شرکت شهرک های صنعتی در دولت یازدهم، سند دیگری بر تاثیر مثبت برجام در اقتصاد کشور است.


پرداخت 253 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن به صنایع در دولت یازدهم

تهران- ایرنا- بانک صنعت و معدن در دولت یازدهم 253 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع کشور پرداخت کرده و بیش از 617 طرح صنعتی با بهره‏مندی از بیش از 60 هزار و 34 میلیارد ریال تسهیلات این بانک به بهره‏برداری رسیده است.


معاون وزیر صنعت: آموزش های دانشگاهی تقاضا محور نیست

شهرکرد- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آموزش های دانشگاهی تقاضا محور نیست، گفت: دانشگاه و بنگاههای اقتصادی در کشور با یکدیگر بیگانه هستند.


واردات پوشاک بدون ثبت نشان تجاری قاچاق است

تهران - ایرنا - معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: واردات پوشاک به شکل فردی ممنوع است و برای انجام این کار، شرکت های ثبت شده و نمایندگی های مجاز می توانند اقدام کنند.


نعمت زاده: تعطیلی ارج وآزمایش ربطی به دولت یازدهم ندارد/ اقدام جدی دولت درتحقق اقتصادمقاومتی

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت بااشاره به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی جامع و حتی تجربه های جهانی را در دل خود دارد و رئیس جمهوری آینده کشور باید آنها را جدی بگیرد، گفت: دولت یازدهم گام های جدی وعملی درتحقق توصیه های رهبری و اقتصاد مقاومتی برداشته است.


ارائه و اجرای طرح های جدید برای آشتی صنعت و دانشگاه

تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از ارایه چندین طرح جدید در راستای تقویت پیوند میان بخش صنعت و مراکز علمی دانشگاهی خبر داد.


توان صادرات سالیانه 70 میلیارد دلار کالا در کشور وجود دارد

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه ارزش صادرات کشور سال گذشته به 44 میلیارد دلار رسید و برای دومین سال پیاپی، تراز تجاری کشور مثبت شد،گفت: توانمندی صادرات به میزان سالیانه 60 تا 70 میلیارد دلار در آینده وجود دارد.


بهره برداری از 2 هزار و 411 واحد صنعتی با اشتغال بیش از 38 هزارنفر در شهرک های صنعتی درسال 1395

تهران - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید، سال گذشته 2 هزار و 411 واحد صنعتی با اشتغالزایی برای 38 هزار و 392 نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسید.

پيوندها:               

ايران - تهران - کيلومتر 8 بزرگراه شهيد لشگری (مخصوص کرج)

  9821-44520352-5+         9821-44503960+          info@tam.co.ir  

این سایت تحت حمایت قانون حق التالیف بوده و کلیه حقوق متعلق به شرکت تام ایران خودرو است.