تاریخ:۱۳۹۸/۱۰/۰۹

دريافت گواهي‌ ثبت نرم‌افزار بومي «تام اسكادا»

دريافت گواهي‌ ثبت نرم‌افزار بومي «تام اسكادا»
شركت تام موفق به دريافت تاييديه ثبت نرم‌افزار «تام اسكادا» از شوراي عالي انفورماتيك شد.

به گزارش روابط عمومي شركت تام، نرم‌افزار TAM SCADA با تكيه بر تجربه و دانش كارشناسان شركت تام ايران‌خودرو طراحي و بومي‌سازي شده است. 
در سال 1392 به دنبال شدت گرفتن محدوديت هاي ناشي از تحريم نرم افزارهاي اسكاداي خارجي تصميم بر توليد اين نرم افزار گرفته شد ضمن اينكه حملات سايبري Stuxnet به تاسيسات هسته اي، نياز به بومي سازي چنين نرم افزاري را جدي تر مي كرد.
«تام اسكادا» با به‌كارگيري آخرين تكنولوژي‌هاي طراحي، داراي عملكردي قابل اطمينان و انعطاف‌پذير است همچنين با استفاده از راه‌كارهاي امنيتي و رمزگذاري‌هاي لازم، امنيت آن در مقابل حملات سايبري بهينه شده است بعلاوه امكان نظارت كاربران را به طرق مختلف از كامپيوترهاي شخصي گرفته تا موبايل و تبلت به راحتي فراهم مي‌كند.
از جمله ويژگي‌هاي اصلي اين نرم افزار مي‌توان به نظارت و كنترل Realtime ، نمايش نموداري و تحليلي اطلاعات به صورت Online و Offline، سازگاري كامل با پروتكل‌هاي استاندارد OPC، دسترسي انعطاف‌پذير از طريق Web ، قابليت توزيع پردازش بر روي حداكثر 24 سرور Redundant مبتني اشاره كرد.
«تام اسكادا» در همه صنايع از جمله در حوزه انرژي شامل تمامي حامل هاي انرژي (آب، برق، گاز، هواي فشرده و ..). و در كليه ي مراحل توليد، انتقال و مصرف اين حامل‌ها ، در حوزه صنعت شامل صنايع توليدي            ( خودرو و غذايي ... ) و فرآيندي ( نفت و گاز و معدني... ) همچنين در حوزه ساختمان جهت مديريت هوشمند (BMS) مجموعه هاي مسكوني، اداري و تجاري، قابليت استفاده را دارد. بعلاوه از اين نرم افزار به عنوان بستر پايش و كنترل براي پروژه‌هاي هوشمندسازي و اينترنت اشيا براي استقرار Industry4.0 نيز مي‌توان استفاده كرد.
اين نرم‌افزار كه هم اكنون در مانيتورينگ خط G2-2 «سالن پرس شماره3 ايران خودرو» مستقر شده است، پس از تحليل نموداري و آناليز اطلاعات به دست آمده از پايش اين خط در خصوص لحظه‌هاي توقف، ميزان و دلايل آن، قابليت افزايش راندمان كاري خط تا ميزان 50 درصد را تشخيص داده كه در مقياس صنعتي عدد قابل توجهي است.

(تعداد بازدید : 381)
منبع:روابط عمومي شركت تام
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.
captcha