شرکت تام در يک نگاه

تام یك بنگاه اقتصادی است كه با تكيه بر دانش ايراني و تكنولوژي جهاني در زمینه توسعه و ساخت طرح هاي معدني، نفت و گاز،عمراني و نیروگا‌هي به عنوان يك پیمانكار اجرایی كلید در دست (EPC)  و به صورت ارائه راهكار هاي جامع فعالیت می‌كند . اين شركت بر پايه ارزش هاي سازماني خود سعي در افزايش كيفيت پروژه ها و رضايت مشتريان خود را دارد.

کنترل و ابزار دقيق 
معرفي كسب و كار
گروه كنترل و ابزار دقيق بخشي از شركت تام است كه مسئوليت اجراي پروژه در زمينه اتوماسيون صنعتي ، سيستم هاي كنترل و ابزار دقيق در صنايع فرآيندي (PROCESS AUTOMATION) و صنايع كارخانه ايFACTORY AUTOMATION) ) به روشEPC را برعهده دارد . اين گروه در حوزه هاي سيستم كنترل مبتني بر  PLCو DCS، سيستم كنترل نظارتي و جمع آوري اطلاعات (SCADA)، ابزار دقيق، كنترل رباتيك، سيستم هاي پردازش تصوير و نظارت تلويزيوني و سيستم هاي شناسايي و رديابي در قالب استاندارد هاي بين المللي فعاليت مي كند ودر صنايع فولاد، مس، سيمان، خودروسازي، نفت، گاز، پتروشيمي، توليد انرژي، انبار ها و پاركينگ هاي مكانيزه، خدماتي چون طراحي و مهندسي، توسعه نرم افزاز، تأمين، نصب ، راه اندازي و خدمات پس از فروش را ارائه مي دهد.

قسمت طراحي و مهندسي
 گروه كنترل و ابزار دقيق خدمات مربوط به طراحي مهندسي پايه و تفصيلي سيستم هاي اتوماسيون صنعتي (اتوماسيون فرآيند، اتوماسيون نظارت، رديابي فرآيند و ....) و سيستم هاي برق صنعتي شامل MV / LV را ارائه مي دهد.
دامنه پروژه هاي اين گروه در قسمت مهندسي بسيار وسيع بوده و شامل پروژه هاي بسيار پيشرفته از پروژه هاي مهندسي براي يك كارخانه معظم گرفته تا پروژه هاي مهندسي مربوط به يک ماشين مخصوص مي شود.
 گروه طراحي از تمام ابزارهاي اصلي طراحي(,HYSYS,IN TOOLS, EPALN P8 ...) استفاده مي كند و به دليل ارتباط مستمر با مديران پروژه ها، واحد طراحي به يک ديدگاه جامع از مراحل تکامل پروژه ها رسيده است كه نتيجه آن حصول اطمينان از بالا بودن استاندارد کيفيت محصول و زمان تحويل پروژه هاي انجام شده توسط گروه كنترل و ابزار دقيق مي باشد.


قسمت توسعه نرم افزار
واحد توسعه نرم افزار گروه با به كارگيري نرم افزارهاي متعددي كه عمدتا از سه گروه ذيل مي باشند به فعاليت مي پردازد:
1-    بخش نرم افزار هاي كنترلي (Simens, OMROM, ABB, PHONIX, BECKHOF, PILZ)
2-    بخش نرم افزار هاي مونيتورينگ (IFix، Cimplicity، WINCC، InTouch)
3-    بخش نرم افزار هاي كاربردي خاص با استفاده از زبان هاي برنامه نويسي  Net, Visual studio, Java, C, C++
از فعاليت هاي اين واحد با استفاده از نرم افزار هاي مذكور مي توان به اين موارد اشاره كرد:
كنترل فرآيند سالن هاي بدنه، رنگ و مونتاژ نهايي خودروسازي، تنظيم سيستم دمش هواي كوره بلند، سيستم اتوماتيك بارگيري كوره بلند، سيستم مديريت انبار مكانيزه، سيستم كنترل مركزي بخش هاي توليدي يك كارخانه و كنترل فرآيند توليد مس در يك مجتمع توليدي و....
بخش توسعه نرم افزار علاوه بر برنامه ريزي براي توسعه ساختارهاي سخت افزاري قابل ترکيب با نرم افزار ايجاد شده، به فعاليت هاي ديگري از قبيل كنترل مطابقت سيستم هاي طراحي شده، طراحي نرم افزار هاي اتوماسيون و شبكه با استفاده از طيف گسترده اي از PLC  ها از انواع برند و مدل مشغول مي باشد.

 
تأمين
گروه كنترل و ابزار دقيق توانايي و امكان تامين كليه تجهيزات مرتبط با پروژه هاي خود را داراست. اين گروه با كمك دفاتر خارج از ايران شركت تام در كشور هاي آلمان، چين، دبي، مي تواند كليه تجهيزات اصلي مورد نياز خود را تامين نمايد. همچنين وجود يك شبكه گسترده از تامين كنندگان داخلي باعث مي شود كليه تجهيزات داخلي و اقلام استاندارد و اقلام نصب را از بازار داخل تهيه نمايد.

كارگاه وايرينگ
شركت تام ايران خودرو داراي يك كارگاه مونتاژ و وايرينگ تابلوهاي كنترلي  است كه اين كارگاه در محل اصلي شركت در تهران واقع شده است. اين كارگاه مجهز به كليه امكانات مورد نياز جهت مونتاژ و وايرينگ تابلو مي باشد. وجود چنين كارگاهي در نزديكي دفتر طراحي و مهندسي باعث مي شود كه كليه استانداردهاي بين‌المللي و نيز مشخصات خاص مشتري در حين مونتاژ تابلوها رعايت شود.

واحد نصب و راه اندازي
گروه كنترل و ابزار دقيق به مانند يك پيمانکار عمومي در اجراي كامل پروژه ها به طور مستقيم با نصب، راه اندازي و خدمات پس از فروش سر و كار دارد. با توجه به نيازهاي مشتري و ويژگي هاي پروژه، با تكيه بر تخصص هاي مرتبط و متناسب مديران پروژه، آماده اجراي كامل پروژه ها و خدمات شامل نصب راه اندازي و خدمات پس از فروش و يا تنها اجراي  مرحله نصب وراه اندازي مي باشد.
 
حوزه هاي اصلي فعاليت گروه
o       سيستم كنترل مبتني بر PLC
o       سيتسم كنترل غير متمركز DCS
o       سيستم كنترل مبتني بر PC
o       سيستم كنترل رباتيك
o       سيستم شناسايي و رديابي محصول به روش هاي RFID و پردازش تصوير
o       سيستم هاي بينايي ماشين ROBOT VISION , MACHINE VISION
o       سيستم هوشمند حمل و نقل AGV
o       سيستم كنترل نظارتي و جمع آوري اطلاعات (IT صنعتي )
o       سيستم مديريت و كنترل هوشمند انبار و پاركينگ مكانيزه


پيوندها:               

ايران - تهران - کيلومتر 8 بزرگراه شهيد لشگری (مخصوص کرج)

  9821-44520352-5+         9821-44503960+          info@tam.co.ir  

این سایت تحت حمایت قانون حق التالیف بوده و کلیه حقوق متعلق به شرکت تام ایران خودرو است.